صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
افزایش امتیاز مصاحبه علمی برای جذب اعضای هیأت علمی

افزایش امتیاز مصاحبه علمی برای جذب اعضای هیأت علمی

افزایش امتیاز مصاحبه علمی برای جذب اعضای هیأت علمی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از افزایش امتیاز مصاحبه علمی برای جذب اعضای هیأت علمی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر و به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد‌رضا رضوان طلب، درباره تغییرات امتیازات مقاله برای جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، گفت: ارایه مقاله همان نقش و معیار قبلی را دارد، اما امتیاز مربوط به مصاحبه علمی که قبلا از سطح کمی برخوردار بود،  افزایش یافته است.

وی افزود: امتیاز مصاحبه علمی با این هدف افزایش یافت تا در صورتی که داوطلب شرکت کننده، وجه‌های دیگری از برتری علمی را داشت، کمیته مصاحبه کننده دانشگاه، این اختیار را داشته باشد تا در فرم مصاحبه علمی امتیاز بیشتری برای آن لحاظ کند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در واقع این امتیاز به نوعی جایگزین مقاله و برخی از فعالیت‌های پژوهشی خواسته شده، می‌شود.

وی با اشاره به فراخوان جذب بهمن ۹۴ گفت: ثبت نام در چهاردهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان بهمن ۱۳۹۴ تا ۳۰ بهمن ۹۴ انجام گرفت.

آغاز فرایند جذب در دانشگاه‌ها از ۱۷ اسفند ۹۴

وی افزود: بعد از اتمام مهلت ثبت نام، از ۳ تا ۱۶ اسفند ۹۴ پالایش اولیه صورت گرفته و از ۱۷ اسفند ۹۴ تا ۳۰ اردیبهشت ۹۵ به مدت دو ماه نیم فرایند جذب در دانشگاه‌ها آغاز می شود.

به گفته رئیس مرکز جذب وزارت علوم با توجه به مجموعه سهمیه‌ها، نیازها و مقدورات مالی فعلا در این فراخوان برای دانشگاه‌های دولتی  ۳۰۰ سهمیه در نظر گرفته شده، تا برای فراخوان شهریورماه محاسبات دقیق‌تری صورت گیرد.

این محدودیت فقط برای دانشگاه‌های دولتی بوده و برای دانشگاه‌های غیردولتی یا آن دانشگاههایی که سهمیه آنها در وزارت علوم لحاظ نمی‌شود پیش بینی نشده است.

منبع: mehrnews.com

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: