صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری نشست بصیرتی پیرامون عفاف و حجاب در دانشگاه کوثر

برگزاری نشست بصیرتی پیرامون عفاف و حجاب در دانشگاه کوثر

با تلاش مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کوثر و با همکاری بسیج اساتید استان نشست بصیرتی پیرامون عفاف و حجاب با حضور تعدادی از اعضای هیأت علمی و اساتید مدعو در سالن اجتماعات دانشگاه کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، استاد حیدرپور مدرس کارگاه مذکور با اشاره به کلید واژه‌های مربوط به عفاف و حجاب همچون احکام تکلیفیه و ادله تفصیلیه بر ایجاد راهکارهای عملی جهت پذیرش آگاهانه عفاف و حجاب توسط جوانان تأکید کرد و گفت: یکی از مأموریت‌های ما به عنوان خلیفه‌الله بر روی زمین امر و نهی الهی می‌باشد زیرا سکوت در برابر گناه مشارکت و رضایت به گناه است.

وی در ادامه افزود: پیش فرض‌های موجود درراستای اهمیت موضوع عفاف و حجاب از نگاه دانشجویان، مسئولیت پذیری است که از مؤلفه‌های آن می‌توان به عاقل بودن ، عالم بودن و مختار بودن اشاره کرد.

استاد حیدرپور اذعان داشت: مشکل ما در پیاده سازی مؤلفه‌های عفاف و حجاب است همانطورکه اسلام اگر در رفتار شخص پیاده‌سازی شود به ایمان تبدیل می‌شود.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به ارکان تقوا که همان امر و نهی می‌باشد عامل بازدارنده انسان از گناه را حیا و شرم دانست و گفت: عفاف و حجاب انسان را از افراط و تفریط باز می‌دارد.

استاد حیدرپور در بخش پایانی سخنانش با تأکید بر آسیب‌ها و تهدید‌های فضای مجازی و ماهواره اظهارداشت: رسانه‌ها با نادیده گرفتن عقل و خرد آسیب زننده هستند و رسانه‌های تصویری به علت آموزش تصویری در ذهن ما نقش می‌بندد درنتیجه شرم رو از بین می‌برد.

 

 

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: