صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
وزير علوم: دانشگاه‌ها بايد به انجمن‌هاي علمي دانشجويي اعتماد كرده و آنها را تقويت كنند

وزير علوم: دانشگاه‌ها بايد به انجمن‌هاي علمي دانشجويي اعتماد كرده و آنها را تقويت كنند

 

وزير علوم: دانشگاهها بايد به انجمن‌هاي علمي دانشجويي اعتماد كرده و آنها را تقويت كنند

دكتر محمد فرهادي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در ديدار با نمايندگان كانون‌هاي دانشجويي علمي، فرهنگي، هنري و نشريات دانشجويي گفت: دانشگاه‌ها بايد به انجمن‌هاي علمي دانشجويي اعتماد كرده و آنها را تقويت كنند و همچنين لازم است اين كانون‌هاي علمي در جهت حل مشكلات كشور و ارائه راه حل گام بردارند.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، در اين ديدار دكتر فرهادي با حمايت از گسترش فعاليت نشريات دانشجويي اظهار داشت: اين نشريات بايد بتوانند در چارچوب قوانين مصوب فعاليت كنند و برخورد سلبي با آنها صورت نگيرد و گفتمان حمايتي بر فعاليت آنها حاكم باشد .

 دكتر فرهادي با بيان اينكه انشاالله در آينده بتوانيم يك چاپخانه مركزي براي چاپ نشريات دانشجويي ايجاد كنيم، گفت: لازم است كه دستور العمل‌ها و مقررات فعاليت نشريات دانشجويي بازنگري شده و شيوه نامه‌هاي اجرايي نيز از سوي شوراي نظارت بر نشريات دانشجويي سريع تر در اختيار مسئولان نشريات دانشجويي قرار گيرد.

وي در ادامه گفت: ضرورت دارد كه انعكاس فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه‌ها به صورت مناسبي انجام شود و تقويم جامع فرهنگي كشور بايد تدوين شود.

وزير علوم در خصوص فعاليت دانشگاه‌ها در راستاي حركت به سوي دانشگاه‌هاي نسل سوم و كارآفرين گفت: در اين خصوص تأكيد ما بر اين است كه بخش مهارتي دانشگاه‌ها فعال‌تر شود .

وي افزود: در اين راستا تا كنون 600 رشته دانشگاهي بازنگري شده و همچنين 115 مركز كارآفريني در دانشگاه‌ها راه‌اندازي شده است. همچنين تقويت ارتباط با بخش صنعت نيز در دانشگاه‌ها گسترش يافته ، به طور مثال دانشجويان دانشگاه صنعتي سهند تبريز هفته‌اي دو روز در واحدهاي صنعتي فعاليت مي‌كنند .

وزير علوم در بخش ديگري از سخنان خود، با بيان اينكه از ديدگاه‌هاي اعضاي انجمن‌هاي علمي و كانون‌هاي فرهنگي در بخش بومي سازي و تحول علوم انساني استقبال مي‌كنيم، گفت: اگر طرح‌ها و پيشنهادات ارائه شده از سوي انجمن‌هاي علمي دانشجويي در سطح كلان تشخيص داده شوند، مي‌توان آنها را در شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري به عنوان طرح ملي مورد بررسي قرار داد.

دكتر فرهادي با تأكيد بر تشكيل صندوق ايده‌هاي نو دانشجويان، در خصوص ايجاد اشتغال براي فارغ التحصيلان دانشگاهي گفت: بنا داريم با حمايت صندوق رفاه دانشجويان تسهيلاتي در اختيار فارغ التحصيلان دانشگاهي قرار دهيم و ان شاالله تدابير دولت پس از برجام به اين مهم كمك مي‌كند و با مواردي از قبيل ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان براي فارغ التحصيلان، ايجاد معافيت‌ها و در اختيار گذاشتن تسهيلات ارزان قيمت براي آنان بتوانيم در بخش اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي گام موثري برداريم.

همچنين در اين نشست وزير علوم به بيان خاطراتي از دوران دانشجويي خود و فعاليت در نشريات و انجمن‌هاي دانشجويي پرداخت.     در اين جلسه نمايندگان انجمن‌هاي علمي دانشجويي، كانون‌هاي علمي، هنري و فرهنگي، نشريات دانشجويي و اتحاديه انجمن‌هاي علمي دانشجويي، ديدگاه‌ها و نظرات خود را با وزير علوم در ميان گذاشتند .

گفتني است در اين ديدار دكتر سيد ضيا هاشمي، معاون فرهتگي و اجتماعي وزارت علوم، مهندس ذوالفقار يزدان مهر رئيس صندوق رفاه دانشجويان و فضل الله ايرجي مدير كل امور فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم نيز حضور داشتند.

منبع: msrt.ir

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: