صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
تقویت حساسیت دانشجویان به شعار سال، هدف برگزاری جشنواره ملی بهار

تقویت حساسیت دانشجویان به شعار سال، هدف برگزاری جشنواره ملی بهار

 

تقویت حساسیت دانشجویان به شعار سال، هدف برگزاری جشنواره ملی بهار

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی بهار اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت حساسیت دانشجویان نسبت به موضوع پیام سال است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر و به نقل از ایسنا، دکتر مهدی فیض در اختتامیه نهمین دوره جشنواره ملی بهار با تاکید بر این که موضوع این جشنواره پیام مقام معظم رهبری است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت حساسیت دانشجویان نسبت به موضوع پیام سال است.

وی افزود: هدف دیگری برگزاری جشنواره مذکور این است که پیام مقام معظم رهبری فقط یک شعار نباشد و از محیط دانشگاهی، دانشجو و طلاب حوزه انتظار می‌رود که شعاری عمل نکنند و در راستای شعار سال که اصطلاحا به آن شعار گفته می‌شود اقدامات علمی انجام دهند.

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره اظهار کرد: یکی از بخش‌های جشنواره ملی بهار کتابخوانی بود که برای این بخش کتابی تدوین و تالیف شد تا به عنوان یک کتاب مرجع مورد استفاده قرار بگیرد.

محتوای این کتاب در حد محتوای کتب دانشگاهی بود و در مورد آن مسابقه اینترنتی و پیامکی برگزار شد. بخش دوم این جشنواره پژوهشی و مقاله نویسی بود که در این بخش هم دانشجویان و هم اساتید می‌توانستند شرکت کنند. البته در زمان داوری بخش دانشجویان از بخش اساتید تفکیک شد تا هر کس در سطح خودش مورد ارزیابی قرار بگیرد.

فیض افزود: بخش سوم این جشنواره بخش هنری بوده که شامل فیلم کوتاه، نماهنگ، عکاسی و غیره می‌شود و بخش چهارم آن ادبی بوده که انواع شعر را در بر می‌گیرد.

بخش پنجم جشنواره نقد تحلیلی توصیفی بوده که در این بخش از دانشجویان درخواست شد تا یک موضوع را مرتبط با شعار سال به نقد بگذارند و این نقد باید به صورتی بود که بتوان از آن به عنوان یک یا یادداشت روزنامه‌ای استفاده کرد.

وی با بیان این که بخش رسانه نیز از بخش‌های دیگر این جشنواره بود اظهار کرد: بخش آخر مباحث جنبی بود که در این بخش نشست‌های علمی در سطح کشور و با مشارکت 12 واحد پیرامون شعار سال با حضور دانشجویان برگزار شد.

فیض در ادامه در مورد دستاوردهای این جشنواره نیز اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این جشنواره همان کتابی بود که مبنای مسابقه قرار گرفت و به عنوان کتاب مرجع معرفی شد. محتوای این کتاب می‌تواند بعدا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. موضوع این کتاب پیش درآمدی بر همدلی و همزبانی است. تولید مقالات علمی پژوهشی از دیگر دستاوردهای این جشنواره است.

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار در پایان خاطرنشان کرد: دریافت حجم قابل توجهی از فیلم کوتاه و آثار ادبی دیگر از دیگر دستاوردهای این جشنواره است. به طور کلی 351 فیلم داستانی، 247 شعر، 174 کاریکلماتور، 39 مقاله علمی پژوهشی، 114 قطعه عکس مرتبط با موضوع به جشنواره ارسال شد و باید گفت بیش از 4000 نفر در این جشنواره مشارکت کرد.

منبع: isna.ir

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: