صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از شرکت 14هزار و 600 اثر در جشنواره نشریات دانشجویی خبر داد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از شرکت 14هزار و 600 اثر در جشنواره نشریات دانشجویی خبر داد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از شرکت 14هزار و 600 اثر در جشنواره نشریات دانشجویی خبر داد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: در نهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور، 14هزار و 600  اثر  از 2300 نشریه دانشجویی در نهمین جشنواره نشریات دانشجویی شرکت کرده‌اند که از این تعداد،  11 هزار و 700 اثر در بخش مکتوب  و 231 اثر در بخش ویژه جشنواره امسال  هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ضیا هاشمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور که از 11 الی 13 اسفندماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود  از 142 اثر برگزیده هیئت داوران  به عنوان آثار برتر جشنواره تجلیل می‌شود.

وی گفت: علاوه بر بخش‌های معمول جشنواره نشریات دانشجویی مانند سرمقاله، مقاله، عکس، کاریکاتور و ... در جشنواره امسال،  دانشجویان آثار خود را به  بخش ویژه نیز با موضوعات "آزاد اندیشی، اخلاق مداری، منطق و آزادی"، "مذاکرات هسته ای"، "بالندگی و جوانی جمعیت" و "صلح و جهان عاری از خشونت"  ارسال کردند .

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: از میان آثار ارسالی، 517  نشریه در گروه فرهنگی، 278 اثر در گروه سیاسی، 276 اثر در گروه تخصصی علوم انسانی و 271 اثر در گروه علمی فنی مهندسی هستند و بیشترین آثار ارسالی از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و اصفهان هستند.

وی گفت: تعداد نشریات دانشجویی فعال در کشور نسبت به آغاز دولت یازدهم با یک و نیم برابر رشد  به 4500نشریه رسیده است که 45 درصد آنها گاهنامه، 30 درصد فصل نامه، 11 درصد ماهنامه و مابقی  بصورت دو هفته نامه، هفته نامه و روزنامه منتشر می‌شوند.

دکتر هاشمی افزود: 75 درصد  مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی در دوره کارشناسی، 10 درصد در دوره کارشناسی ارشد ، 5 درصد  دکترای تخصصی و مابقی در دوره های کاردانی یا دکترای حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

منبع: msrt.ir

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: