صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
آئین‌نامه جدید ارتقاء اعضای هیئت علمی از اسفند اجرا می‌شود.

آئین‌نامه جدید ارتقاء اعضای هیئت علمی از اسفند اجرا می‌شود.

آئین‌نامه جدید ارتقاء اعضای هیئت علمی از اسفند اجرا می‌شود.

وزیر علوم گفت: آئین نامه جدید ارتقاء اعضای هیئت علمی از اسفندماه اجرائی میشود و دانشگاه‌ها تا آن زمان می‌توانند نظرات خود را در خصوص این آئین‌نامه به وزارت علوم اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، محمد فرهادی در ششمین نشست مدیران و معاونان بین الملل دانشگاه‌ها در دانشگاه شهید بهشتی گفت: کار ارزیابی دانشگاه‌ها انجام شده و نتایج آن به‌زودی اعلام می‌شود که بر اساس این ارزیابی دانشگاه‌ها در چند تیپ تقسیم‌بندی خواهند شد.

وی افزود: اگر می‌خواهیم در رتبه بندی‌های بین المللی به رتبه‌های خوبی دست یابیم، باید آمارهای تمامی فعالیت‌های یک دانشگاه از جمله پژوهشگاه‌ها، پارک‌ها و مراکز تحقیقاتی آن دانشگاه در رتبه بندی‌های بین المللی لحاظ شود.

وزیر علوم با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: در این برنامه احکام خوبی دیده شده که امیدواریم مجلس موضوع بررسی این برنامه را عقب نیندازد. زیرا تأخیر در بررسی برنامه موجب می‌شود تا زمان لازم برای اجرای برنامه را از دست بدهیم.

فرهادی گفت: پذیرش دانشجوی خارجی یکی از شاخص‌های بین المللی شدن دانشگاه‌ها است و باید موضوع اساتید، پروژه‌ها و مقالات مشترک نیز در حوزه بین المللی شدن دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ایران باید در پروژه‌های بزرگ بین المللی حضور یابد که روز گذشته طبق جلسه‌ای که با رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور داشتیم، ایران در پروژه شتاب دهنده‌ها عضو شود.

فرهادی تأکید کرد: اگر دانشگاه‌ها قصد دارند در حوزه بین الملل وارد شوند باید زیرساخت‌های لازم را برای این موضوع فراهم کنند و در واقع دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها باید تغییراتی در روند فعالیت خود داشته باشند.

وزیر علوم در خصوص تفاهم‌نامه‌های مشترک که میان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با دیگر کشورها منعقد می شود نیز گفت: باید این تفاهم‌نامه‌ها بررسی و در راستای اجرایی سازی آن‌ها تلاش کنیم. به طور مثال دانشگاه تهران ۲۰۰ تفاهم‌نامه همکاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه نداریم به صورت رسمی و در تمامی زمینه‌ها بورسیه دکترا به خارج داشته باشیم و هدف ما این است که دانشجویان بورسیه بخشی از تحصیل خود را در داخل و بخشی از تحصیل خود را در خارج از کشور انجام دهند.

منبع: mehrnews.com

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: