بودجه استخدام اعضای هیأت علمی در سال ۹۵ کاهش یافت

بودجه استخدام اعضای هیأت علمی در سال ۹۵ کاهش یافت

 

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از کاهش ردیف استخدام اعضای هیأت علمی در بودجه ۹۵ خبر داد و گفت: دولت قولی برای تامین بودجه ردیف‌های استخدام نداده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب با تأیید کاهش ردیف استخدام اعضای هیأت علمی در لایحه بودجه ۹۵ گفت: چون بودجه هیچ افزایشی نداشته و هر سهمیه‌ای یعنی افزایش تعهدات برای دولت، بنابراین دولت قولی برای تأمین ردیف استخدام که مستلزم بودجه هم باشد، نداده است.

وی ادامه داد: از طرفی در حال حاضر ۳ هزار ۲۴۰ نفر، پرونده آماده ردیف استخدام وجود دارد که تمام مراحل مربوط به آن طی شده و فقط ردیف استخدام ندارند که مقرر شده است دولت ردیف استخدام این افراد را تأمین کند. در واقع باید این ۳ هزار ۲۴۰ نفر که مدت‌ها بلاتکلیف بودند، مشکلاتشان برطرف شده، و ردیف استخدام آنها بین دانشگاه‌ها توزیع شود.

تعهد دولت برای تامین ردیف استخدام ۴ هزار و ۷۴۰ اعضای هیأت علمی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم افزود: همچنین دولت قبول کرده است، ردیف استخدام یک هزار و ۲۰۰ نفر فراخوان شهریور ماه سال جاری را نیز به موقع ارایه دهد، و همچنین ردیف استخدام ۳۰۰ نفر در فراخوان جذب بهمن ۹۴ را تامین کند که مجموع این تعداد ۱۵۰۰ نفر می‌شود.

آمار اعضای هیأت علمی بازنشسته طی یکسال گذشته

وی در مورد اعضای هیأت علمی بازنشسته طی یکسال گذشته نیز گفت: سیستم نظام بازنشستگی اعضای هیأت علمی خیلی کند است، به طوریکه در یک سال گذشته در کل دانشگاه‌های دولتی کشور ۲۰۰ نفر استاد بازنشسته داشته‌ایم.

منبع: mehrnews.com

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: