صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
در دیدار معاون وزیر علوم با هیئت آکادمیک ایتالیا، راه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور بررسی شد.

در دیدار معاون وزیر علوم با هیئت آکادمیک ایتالیا، راه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور بررسی شد.

در دیدار معاون وزیر علوم با هیئت آکادمیک ایتالیا، راه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور بررسی شد.

دكتر وحيد احمدي معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با دبورا سراكياني استاندار استان فريولي و نيزجولياي ايتاليا و هيئت همراه ديدار و گفت‌و گو كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه کوثر و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در اين ديدار كه در محل اين وزارتخانه برگزار شد، دكتر احمدي ضمن معرفي ظرفيت‌هاي علمي كشور، بر گسترش همكاري‌هاي علمي دانشگاهي در زمينه‌هاي علوم انساني و اجتماعي، موزه و آثار باستاني، علوم طبيعي، مهندسي و فناوري اطلاعات و هنر بين دو كشور تأكيد كرد.
دكتر احمدي در ادامه گفت: همكاري هاي علمي و فناوري با مراكز آموزش عالي ايتاليا براي ما داراي اهميت زيادي است و به همين خاطر در سفري كه دو سال پيش به ايتاليا داشتم از بسياري از مراكز پژوهشي و تحقيقاتي اين كشور بازديد كردم .
وي افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه هاي مشترك با كشور ايتاليا، اكنون زمان تحقق بخشيدن به مفاد اين تفاهم‌نامه ها از قبيل برگزاري نشست هاي مشترك اساتيد و محققان دو كشور، حمايت از اعضاي هيئت علمي براي انجام فرصت مطالعاتي و فوق دكترا، تبادل استاد و دانشجو،  انجام تحقيقات و فعاليت‌هاي علمي مشترك بويژه در زمينه پارك‌هاي علم و فناوري و شركت‌هاي مستقر در پارك‌ها است.
در ادامه سراكياني استاندار استان فريولي ونيزجولياي ايتاليا با بيان اينكه زمينه خوبي براي همكاري‌هاي ثمربخش بين مراكز تحقيقاتي دو كشور فراهم است اظهار داشت: بيشترين تمركز مراكز تحقيقاتي ايتاليا در استان فريولي ونيزجوليا وجود دارد و اين مراكز هم در سطح ملي و هم بين‌المللي از اعتبار مطلوبي برخوردارند و با كمك وزارت علوم و تحقيقات ايتاليا توانستيم هماهنگي خوبي بين مراكز تحقيقاتي و پژوهشي ايجاد كنيم.
وي با بيان اينكه توانسته‌ايم يك شبكه تحقيقاتي و دانشگاهي خوب را در اين استان ايجاد كنيم تصريح كرد: دو دانشگاه تريسته و اودينه كه از دانشگاه‌هاي خوب ايتاليا مي‌باشند در اين استان فعاليت مي كنند.
وي خاطرنشان كرد: يكي از مراكز مهم ما مركز تحقيقاتي تابش الكترون است و يكي از مراكز مهم اروپا در اين زمينه علمي محسوب مي شوند. ديگر مركز اين استان مركز فيزيك نظري عبدالسلام است كه از اعتبار بين المللي برخوردار است.
سراكياني تصريح كرد: اين مراكز تنها برخي از مراكز مهمي است كه در استان فريولي ونيزجولياي در حال فعاليت هستند. يكي از اهداف مهمي كه وزارت علوم و تحقيقات ايتاليا دنبال مي‌كند اين است كه تكنولوژي‌هاي نو را وارد صنعت كند و از طريق موسسات تحقيقاتي اين تكنولوژي‌ها را به شركت‌ها انتقال مي‌دهيم.
وي گفت:‌اين مراكز تحقيقاتي اين امكان را براي ما فراهم آورده‌اند كه در زمينه نوآوري و فناوري‌هاي نو براي شركت‌ها در سطح كشور ايتاليا رتبه نخست و در سطح اروپا نيز جايگاه 27 را كسب كنيم.
وي گفت: استان فريولي ونيزجوليا در حال امضاي قرارداد ملي با وزارت علوم و تحقيقات ايتالياست و اين قرارداد جهت برقراري هماهنگي بين مراكز تحقيقاتي اين استان است و دليل آن نيز اين امر است كه اين استان بر اساس قانون وزارت امور خارجه به ما اين اختيار عمل را مي‌دهد كه به صورت مستقيم و بدون دخالت وزارت امور خارجه قراردادها را به طور مستقيم با مراكز تحقيقاتي كشورهاي ديگر از جمله كرواسي، اسلووني و صربستان منعقد كنيم.
وي افزود: به دليل تمركز بالاي مراكز تحقيقاتي و مطالعاتي در استان فريولي ونيزجوليا بسياري از دانشجويان و اساتيد ايراني هم در مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي اين استان به خصوص در شهر تريسته تحصيل كرده و فارغ التحصيل شده اند و هم اكنون تعداد زيادي از ايراني ها در آنجا مشغول تحصيل و تحقيق هستند.

منبع:www.msrt.ir

 

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: