صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
در دیدار دکتر فرهادی با صدر اعظم سابق آلمان، راه‌های گسترش همکاری‌های مشترک علمی و فناوری بررسی شد.

در دیدار دکتر فرهادی با صدر اعظم سابق آلمان، راه‌های گسترش همکاری‌های مشترک علمی و فناوری بررسی شد.

در دیدار دکتر فرهادی با صدر اعظم سابق آلمان، راه‌های گسترش همکاری‌های مشترک علمی و فناوری بررسی شد.

دكتر محمدفرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري و گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان و هيئت همراه  در خصوص راه‌هاي گسترش همكاري‌هاي مشترك علمي و فناوري  دو كشوردر محل اين وزارت ديدار و گفتگو كردند .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه کوثر و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در اين ديداركه معاونان وزير علوم و همچنين هيئت همراه صدراعظم سابق آلمان نيز حضور داشتند، دكتر فرهادي با اشاره به علاقه دو كشور ايران و آلمان  به مسائل علمي اظهار داشت: همكاري هاي مشترك علمي و فناوري بين محققان و مراكز پژوهشي ايران و آلمان سابقه اي طولاني دارد و همكاري علمي بين دانشگاه‌هاي دو كشور از گذشته‌هاي دور انجام مي گرفته و ما در حال حاضر بايد سعي كنيم  شرايط حضور دانشمندان ايران و آلمان را در دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي دو كشور فراهم كنيم و اين بهترين كار براي نزديك‌تر كردن دو جامعه علمي است .
وي افزود: با امضاي تفاهم نامه‌اي با طرف آلماني و با تشكيل جلسه كميته راهبردي، نحوه همكاري هاي مشترك  بين دو كشور بررسي شد و در سفر مسئولان دو كشور به آلمان و ايران، زمينه اين همكاري‌ها نيز مشخص شده است .
وزير علوم در ادامه با بيان اينكه اين همكاري ها تنها به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي و تحقيقاتي محدود نمي شود، گفت: اين همكاري‌هاي مشترك مي‌تواند به مراكز رشد و شركت‌هاي دانش بنيان تعميم داده شود. به طور مثال قرار است يك مركز تخصصي پزشكي با همكاري سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران تاسيس شود كه در آن از خدمات مشترك متخصصان و پژوهشگران آلماني و ايراني بهره‌مند خواهيم شد .
وي افزود: كشور آلمان يكي از كشورهاي مورد نظر ما در زمينه هاي همكاري‌هاي مشترك علمي و تحقيقاتي است و همچنين در ديگر زمينه‌ها از قبيل انتقال تكنولوژي وامور مهارتي، از همكاري مشترك استقبال مي‌‌كنيم .
همچنين در اين ديدار، گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان در سخناني با استقبال از گسترش همكاري‌هاي في مابين در مسايل علمي تحقيقاتي و همچنين با ابلاغ سلام پروفسور سميعي به وزير علوم كشورمان، گفت : اروپادر طي اعصار گذشته از علم پزشكي ايران استفاده‌هاي بسياري برده است و زمينه‌هاي همكاري علمي مشترك بسيار گسترده‌اي بين مراكز آموزش عالي دو كشور وجود دارد كه در قالب كارهاي مشترك در دانشگاه‌ها و شركت‌هاي دانش بنيان مي‌گنجد. مثلاً در بخش سلامت و بهداشت با همكاري شركت‌هاي معتبر آلماني مي‌توان بهترين لوازم  پزشكي و درماني را توليد كرد.
وي افزود: به طور كلي، دولت آلمان علاقه‌مند است  همكاري‌هاي مشترك علمي و فناوري بين دو كشور را تقويت كرده و گسترش دهد .
گفتني است در اين ديدار دكتر حسين سالار آملي قائم مقام وزير علوم در امور بين الملل و رييس مركز همكاري‌هاي علمي بين‌المللي، دكتر عبدالحسين فريدون مشاور وزيرعلوم و مدير كل حوزه وزارتي، دكتر مجتبي شريعتي نياسر و دكتر وحيد احمدي معاونان آموزشي و پژوهش و فناوري وزارت علوم، دكتر محمد اخباري رييس دانشگاه جامع علمي كاربردي و دكترمسعود شفيعي رييس دانشگاه فني و حرفه‌اي نيز حضور داشتند.

منبع:www.msrt.ir

 

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: