صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
برگزاری برنامه‌های آموزشی برای سیاست گذاران عالی‌رتبه نوآوری در علم و فناوری درسئول کره جنوبی

برگزاری برنامه‌های آموزشی برای سیاست گذاران عالی‌رتبه نوآوری در علم و فناوری درسئول کره جنوبی

برگزاری برنامه‌های آموزشی برای سیاست گذاران عالی‌رتبه نوآوری در علم و فناوری درسئول کره جنوبی

برنامه آموزشی برای سیاست‌گذاران عالی‌رتبه نوآوری در علم و فناوری با حضور  مسئولان علم و فناوری 29 کشور از جمله هیئت اعزامي از وزارت علوم ایران متشكل از دكتر پيري، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم و دکترحسن خوش قلب رئيس حوزه رياست معاونت پژوهش و فناوري اين وزارت در  شهر سئول  پایتخت کره جنوبی و با سخنرانی پروفسور یونگا پارک، رئیس موسسه سیاستگذاری و ارزیابی علم و فناوری آن کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پروفسور  یونگا پارک در ابتدای سخنرانی خود ضمن ارایه گزارشي از وضعیت فناوری در کشور کره جنوبی از دهه 60 میلادی تا کنون، هدف کره را از ارتقای وضعیت فناوری اين کشور، عضویت کره جنوبی در گروه جی 7  عنوان کرد و افزود: با برنامه ریزی حداقل 10 ساله و با تمرکز بر توسعه نوآوری در فناوری و نیز تأسیس موسسات حمایت کننده مالی متعدد و بر مبنای توسعه رقابتی، بخش زیادی از این مسیر را طی کرده‌ايم.
وی عنوان کرد: تأسیس موسسه سیاستگذاری و ارزیابی علم و فناوری کره (KISTEP) وابسته به وزارت علوم، فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی آینده کره در سال 1999 به تحقق این امر کمک بسیار زیادی کرده است.
پروفسور پارك دربخش‌هایی از سخنرانی خود به مواردي از قبيل سه فاکتور اساسی انتقال کره ‌جنوبي از کشوري با درآمد سالیانه پایین به کشور با درآمد بالا شامل فعالیت بالای R&D، افزایش کیفیت نیروی انسانی و رقابت در سطح بین المللی و بهره‌وری بالا ازسوي موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی  اشاره كرد.
وي افزود: پایه و اساس علوم و فناوری و نوآوری کشور کره جنوبي را دانشگاه‌های این کشور تشکیل می دهند و از برنامه های مهم ارتقای بهره‌وری در این دانشگاه ها، ارایه مشوق های مختلف برای محققان و نوآوران، آموزش جوانان با استعداد، دعوت از دانشمندان خارجی و آموزش در دوره های مختلف سنی مردم اين كشور است.
پروفسور پارك در ادامه گفت: بودجه تحقیق و توسعه بخش غیردولتی کشور کره از سال 1982 تا 2014 به میزان 180 برابر افزایش یافته است. کمپانی عظیم سامسونگ دارای دومین رتبه در دنیا از نظر هزینه کرد تحقیق و توسعه می باشد. کشور کره جنوبي بین دو کشور اول  جهان از نظر نوآوری در فناوری می باشد.
   
گفتني است 25 نهاد بزرگ دولتی در کشور کره از تحققات دانشگاهی این کشور حمایت مالی می کنند ووظیفه اصلی    KISTEP در کره  جنوبي، سیاستگذاری و برنامه ریزی، ارزیابی و پایش علم، فناوری و نوآوری و همچنین تعیین بودجه و هماهنگی بین موسسات تحقیق و توسعه کشور کره حنوبی می‌باشد و همچنين22 کشور توسعه یافته و یا در حال توسعه در فعالیت‌های بخش R&D کره جنوبي مشارکت و حمایت می‌کنند که این دستاورد از نتایج دیپلماسی بسیار فعال و سازنده موسسه  KISTEP می باشد.

منبع: msrt.ir

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: