صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

بیانیه رئیس دانشگاه کوثر به مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی

رئیس دانشگاه کوثر" محمد‌علی رباط‌‌جزی" در بیانیه‌ای با گرامیداشت روز قوه قضائیه و سالروز هفتم تیرماه سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از بهترین یاران امام (ره) و انقلاب اسلامی و هفته حقوق بشر آمریکایی، فاجعه هفتم تیر ماه را سند حقانیت نظام اسلامی و یادآور ضرورت هوشمندی و بیداری برابر خط نفوذ و نفاق در جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، در متن این بیانیه آمده است:
"فاجعه هولناک و غم‌انگیز هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ که منجر به ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهادت ده‌ها تن از نیروهای متعهد، مومن، انقلابی و ولایت‌مدار و طیف برجسته‌ای از شخصیت‌ها، نخبگان و برجستگان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردید، از وقایع معنادار و درس‌آموزی است که همواره بایستی در جامعه اسلامی به ویژه برای نسل جوان و آینده ساز کشور مورد بازخوانی قرار گیرد. این فجایع که چه بسا از تلخ‌ترین حوادث تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند به‌ویژه برای نسل امروز انقلاب و میهن اسلامی بسیار الهام‌بخش و عبرت‌انگیز است، حادثه‌ای که بیش از هر موضوعی خط «نفوذ» و «نفاق» در جامعه را یادآور و بر لزوم هوشمندی و بیداری مردم و مسئولین در قبال آن تأکید می‌کند.هفتم تيرماه، اوج تقابل حاميان ولايت فقيه و عاشقان حقيقي امام (ره) و آرمان‌هاي بلند انقلاب و نظام با ضد انقلاب، معاندين و منافقين هزار چهره در يكي از حساس‌ترين مقاطع تاريخي ميهن اسلامي به شمار مي‌روند كه در صحنه آن مظلوميت و عظمت ملت انقلابي ايران و همچنين عمق عصبانيت و كينه‌توزي استكبار جهاني و ايادي مزدور داخلي آنان آشكار شد.

ما دانشگاهیاندانشگاه کوثر،  ضمن عرض گرامیداشت هفتم تیرماهحمایت قاطعانه خود را از سیاست‌های دولت در مقابل سیاست‌های ظالمانه و استعمارگر آمریکا و حامیانش اعلام می‌داریم و با ایمان به فرمایشات خمینی کبیر(ره) و تأسی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب در آئين‌ پاسداشت عروج ملكوتي شهيدان هفتم تير ماههمراه و همگام با ملت فهیمومسلمانایراندر صحنه حضور پیدا خواهیم کرد.

وچه زیباست کلام خداوند حکیم در این مورد که می‌فرماید : ” کسانی که قبل از این‌ها بودند نیز مکر وحیله کردند ولی خداوند شالوده آن‌هارا از پایه ویران کرد وسقف را از بالای سرشان برآن‌ها فروریخت وعذاب از جایی که نمی‌دانستند به سراغشان آمد. ”  ( نحل / ۲۶)"

محمدعلی رباط‌جزی

1397/04/07

 

 

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: