صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته زن و روز مادر در دانشگاه کوثر

با همت مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا (س)، جشن با شکوه میلاد حضرت زهرا و روز زن، با هدف بزرگداشت منزلت زن، با حضور جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه کوثر در سالن فرهنگسرای شهروند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، مهندس "لیلا شعبانی" مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا (س)، وجود نازنین حضرت زهرا (س) را مایه فخر و مباهات همه مسلمانان و به ویژه شیعیان دانست و الگوگیری از شخصیت کامل و بی‌بدیل دخت رسول خدا (صلی الله علیها و آله)  را برای تمام زنان مایه آرامش و سعادت در زندگی عنوان کرد.

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کوثر با تأکید بر اهمیت نقش و حضور ارزشمند بانوان در عرصه‌های اجتماعی گفت: یکی از اهداف دانشگاه کوثر تلاش در راستای شکوفایی توانمندی‌های بانوان در تمامی زمینه‌ها است تا آنان با حضور در جایگاه واقعی خود این توانمندی‌ها را به ظهور برسانند.

در ادامه "ملیحه یغمایی" مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی که به عنوان میهمان ویژه در این مراسم حضور داشت، ضمن تبریک میلاد ام ابیها فاطمه زهرا (س) و ابلاغ سلام گرم استاندار به دانشجویان دانشگاه کوثر، تکریم و تجلیل از مقام مادر و روز زن را مبارک دانست و افزود: در راستای تجلیل از منزلت مادران و بانوان برنامه‌های خوبی در مدیریت امور بانوان و خانواده استانداری انجام شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ایجاد پارک مادر و کودک و پارک بانوان در سطح شهر بجنورد و دیگر شهرهای استان اشاره کرد که به منظور بهبود روابط میان مادران عزیز و فرزندان دلبندشان بوده است.

وی در ادامه گفت: گفتگوی ملی خانواده، ایجاد شهر دوست‌دار کودک و راه‌اندازی مدرسه زندگی از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای ایجاد ارتباط مناسب بین اعضای خانواده می‌باشد و در حال انجام آن در سطح استان هستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به واگذاری برخی پست‌های مدیریتی استان به بانوان در سال‌های اخیر، گفت: رشد حضور بانوان در پست‌های مدیریتی در سطح استان نشان دهنده ظرفیت و توانمندی بالای بانوان عزیز بوده و امیدواریم دختران امروز که همان مادران فردای جامعه ما هستند با درک ارزشمند بودن نفس و شخصیت خود بتوانند هم در اجتماع تأثیرگذار باشند و هم به وظایف مادرانه خود به بهترین نحو عمل نمایند.

در پایان این مراسم از "فاطمه منصوری" فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه کوثر که در جشنواره مالک اشتر مفتخر به دریافت لوح افتخار سازمانی شده است، تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح ریحانه النبی، مولودی خوانی توسط "عباس مروجی" از مداحان استان، ایراد دلنوشته به مناسبت روز مادر توسط "فاطمه لطفی" دانشجوی دانشگاه، اجرای مسابقه و اجرای استنداپ کمدی توسط هنرمند استانی "سجاد محزون" از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

 

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: