صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مهارت‌های پیش از ازدواج در خوابگاه‌های دانشگاه کوثر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، با تلاش مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با مهارت‌های پیش از ازدواج با حضور جمعی از دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی برگزار شد.

دکتر "آرزو اصغری" رییس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کوثر در این باره گفت: داشتن زندگی شاد، موفق و موثر، آرمانی ست که هر فردی در زندگی خود می‏تواند به دنبال کسب آن باشد و تحقق این آرمان زمانی میسر است که زمینه برای آموزش و به ‏کارگیری مهارت‏های زندگی آماده باشد. توجه همه جانبه به کسب مهارت‌های زندگی در مراحل پیش از ازدواج و پس از آن، ضرورتی ست که نرخ بالای طلاق و آسیب‌های بعد از آن به خوبی به آن اشاره دارد، البته نباید فراموش کرد که آموزش و کسب این مهارت‌ها تنها نباید به سنین جوانی نیز ختم شود؛ چراکه قدر مسلم آموزش‌های دوران کودکی و نوجوانی در فرد گیراتر و ماندگارتر است. در هر حال کارشناسان حوزه خانواده و ازدواج معتقدند برای شروع زندگی نیاز به کسب یک‌سری از مهارت‌ها بسیار احساس می‌شود تا فرد زندگی موفق و درستی را در پیش داشته باشد که این مهارت‌ها عبارتند از: آمادگی‌های روانشناختی، بهره‌مندی از بهداشت و سلامت روانی، شناخت شخصی، شناخت غریزه جنسی، آگاهی از تفاوت‌های زن و مرد، شناخت نقش‌ها و مسئولیت‌ها آمادگی عاطفی هیجانی، مهارت تصمیم‌گیری و اراده، مهارت ابراز صمیمیت، مهارت ارتباطی، و مهارت‌های حل اختلاف.

                                                                   

وی افزود: در همین راستا سلسله کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج در هر نیمسال تحصیلی در دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار می‌گردد.

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: