صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری آیین دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه کوثر

با تلاش مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی آیین دانش آموختگی دانشجویان رشته‌های حسابداری، علوم قرآن و حدیث، جغرافیا و برنامه ریزی منطقه‌ای و زبان وادبیات فارسی دانشگاه کوثر در تالار مجتمع رفاهی لاله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، دکتر "محمدعلی رباط‌جزی" رئیس دانشگاه در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین گفت: دانش آموختگی دانشجویان عزیز را به چهار گروه تبریک عرض می‌نماییم، اول به خود دانشجویان که پس از چهار سال موفقیت آمیز، نتیجه تلاش خود و استادان خود را به ثمر نشاندند. دوم به استادانی که با سعی و تلاش فراوان فرهیختگانی را به جامعه تحویل دادند. سوم به خانواده دانشجویان که همواره فکر و ذهن آنان درگیر مسائل حال و آینده فرزندانشان بوده و بدون حمایت و همدلی آنان این موفقیت حاصل نمی‌شد و چهارم به جامعه هدفی تبریک می‌گوییم که از تخصص دانش آموختگان و خدمات آنان بهره‌مند خواهد شد.

وی خطاب به دانش آموختگان افزود: برای علمی که در طی چهار سال آموخته‌اید ارزش قائل شوید و بدانید امروز پایانی است که در واقع آغاز دوره‌ای دیگر است. خانواده‌ها و استادان شما بهترین مشاورین شما هستند و هرگز از مشورت با آنان دریغ نکنید.

پس از فراغت از تحصیل چند نکته را همواره در نظر داشته باشید، پویا باشید، جویا باشید، ابتکار و خلاقیت به خرج دهید. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در این زمینه وجود دارد دغدغه شغل و آینده است و یکی از مشکلاتی که در فلسفه تفکر ما وجود دارد این است که به داشتن شغل دولتی می‌اندیشیم و من به عنوان یک معلم با بیش از 25 سال سابقه این را یک نگاه ضعیف و اشتباه می‌دانم.

رئیس دانشگاه کوثر در ادامه اظهار داشت: داشتن ابتکار و خلاقیت به این معناست که یک فرد دانش آموخته باید به دنبال ایجاد شغل‌هایی که در حیطه تخصص اوست باشد و داشتن شغل دولتی ‌آخرین گزینه برایش باشد.

وی سپس با ارئه چند مثال عینی موفقیت‌های افرادی را یادآور شد که حاصل به کارگیری خلاقیت و ابتکار آنان بوده است.

دکتر رباط‌جزی در بخش پایانی سخنانش خطاب به دانش آموختگان گفت: در هر زمان و مکانی به فکر ادامه تحصیل و کسب علم و دانش باشید و به آن به عنوان یک موهبت الهی بنگرید، هرگز در زندگی ناامید نباشید و همواره به خدا توکل داشته باشید، تلاش کنید و پویا باشید، یادگیری زبان‌های خارجه را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهید و ورزش کردن را فراموش نکنید چراکه ورزش ذهن‌ها را فعال‌تر و جسم‌ها را سالم‌تر می‌سازد.

در ادامه دکتر "رمضانعلی نادری مایوان" معاون دانشجویی دانشگاه گفت: قسم به قلم و آنچه که می‌نویسد. ارزش قلم بسیار مهم است. شما عزیزان باید قدر قلم‌های‌تان را بدانید و آن‌را در جهت حق و درست به‌کار گیرید و در راه خدمتگذاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره صداقت، راستی و تخصص خود را به کار بسته از دانش خود در مسیرهای پیشرفت و توسعه وطن استفاده نمایید.

 گفتنی است اجرای تواشیح توسط دانشجویان، اهدای تندیس فارغ التحصیلی به دانشجویان دانش آموخته، اجرای موسیقی توسط گروه کنج، برش کیک فارغ التحصیلی، اجرای رقص محلی و چوب بازی، گرفتن عکس یادگاری، پرواز بادکنک‌ها و پرتاب کلاه فارغ التحصیلی از دیگر برنامه های این مراسم می باشد.

                                                                               

شایان ذکر است اقامه نماز ظهر و عصر به جماعت و صرف ناهار پایان بخش این مراسم بود.

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: