صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری ایستگاه سلامت ویژه اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه کوثر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، با تلاش مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی این دانشگاه ایستگاه سلامت ویژه اعضای هیأت علمی و کارکنان با حضور دکتر حکمتی‌فر و تعدادی از کارشناسان مرکز بهداشت بجنورد از جمله کارشناس تغذیه و کارشناس مبارزه با بیماری‌ها در این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر "رمضانعلی نادری" معاون دانشجویی دانشگاه کوثر ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و حاضرین گفت: این برنامه با هدف  افزایش سطح آگاهی همکاران با خدمات قابل ارائه در حوزه بهداشت  صورت پذیرفت. امیدواریم همکاران عزیز با رعایت اصول بهداشت فردی و ایجاد تغییرات لازم در سبک بتوانند در ارتقای سلامت خود و اجتماع تأثیر گذار باشند.

دکتر "آرزو اصغری" رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کوثر نیز در این رابطه گفت: این برنامه با هدف اصلاح سبک زندگی دانشگاهیان و در نهایت ارتقای سلامت آنان برگزار گردید و به صورت مشاوره محور است و در زمینه‌های پزشکی، کنترل فشار خون و قند خون، تغذیه و بیماری‌ها و فعالیت‌های بدنی جهت پیشگیری و اضافه وزن ارائه می شود.

وی افزود: هدف کلی این برنامه تأمین و ارتقای سلامت اقشار مختلف دانشگاهی است و از اهداف ویژه آن می‌توان به ارتقای آگاهی دانشگاهیان در خصوص رفتارهای بهداشتی از جمله رعایت بهداشت فردی و تحرک بدنی، ارتقای آگاهی دانشگاهیان در خصوص اصلاح الگوی تغذیه سالم و مضرات استفاده بیش از حد از نمک، شکر، چربی‌ها و فست فودها، ترویج رفتارهای بهداشتی از جمله رعایت بهداشت فردی و تحرک بدنی در بین افراد و نقش آن در پیشگیری از چاقی و اضافه وزن، ترویج رفتارهای تغذیه‌ای سالم و حرکت به سمت کاهش مصرف نمک و شکر، چربی‌ها و فست فودها و استفاده بیشتر از میوه و سبزی، آموزش و ترویج استفاده از مکمل‌های آهن و ویتامین دی در افراد در معرض خطر اشاره نمود.

در این کمپین خدماتی مانند ویزیت پزشک، انجام تست HIV و قندخون، توزیع قرص ویتامین D و مشاوره تغذیه و ورزشی به صورت رایگان برای دانشجویان ارائه شد.

                    

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: