صفحه اصلی
اخبار دانشگاه

برگزاری جلسه معرفت افزایی پیرامون رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، جلسه معرفت افزایی با موضوع رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد و با حضور آیت الله سید احمد حسینی خراسانی نماینده مردم مجلس خبرگان رهبری در استان خراسان رضوی و جمعی از معاونان، مدیران، اعضای هیأت علمی و کارکنان در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر "رمضانعلی نادری مایوان" معاون دانشجویی دانشگاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضور آیت الله سید احمد حسینی خراسانی را در دانشگاه کوثر خیر مقدم گفت.

                                                                               

در ادامه آیت الله سید احمد حسینی خراسانی به بیان فضیلت‌های ماه مبارک رمضان پرداخت و آن را یک فرصت نورانی، انسانی و استثنایی دانست که از آغاز تا پایانش و از قائده تا قله‌اش نور، علم، معرفت، عرفان، خداخواهی و خداجویی است و در نهایت به صلح، سلام و سلامت ختم می‌شود.

وی افزود: بسیار شایسته است از فرصت باقیمانده این ماه پر فیض و برکت به بهترین شکل استفاده معنوی ببریم و انس و الفت با قرآن را در رأس امور خود قرار دهیم زیرا که قرآن یکپارچه نور است و اگر خواستار لقاء خدا و سیر و سلوک باشیم، قرآن عالی‌ترین نوع سیر و سلوک را پیش روی ما قرار می‌دهد.

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی با اشاره به اینکه قرآن کتاب قانون زندگی بشر است، افزود: امام خمینی (ره) حتی در سخت ترین شرایط و موقعیت‌های فوق العاده از قرآن فاصله نگرفتند و تلاوت و قرائت قرآن به طور منظم در برنامه‌های روزانه امام خمینی (ره) قرار داشت زیرا که ایشان اعتقاد داشتند قرآن کتاب زندگی انسان است و برای انسان سازی آمده است.

اگر انسان خواستار عرفان است باید بداند عرفان و معرفت همان شناخت است و هیچ شناختی بالاتر از شناخت قرآن نیست و هیچ عرفانی بالاتر از متن قرآن نیست. بنابراین همه ما باید از این سرچشمه زلال انسانیت هرچه بیشتر کسب فیض نماییم و حتی اگر به مفاهیم آن تسلط نداریم آن را قرائت کنیم زیرا نگاه کردن به خطوط قرآن نیز اثربخش است.

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین 15 خرداد 1342 یادآور شد: ملت بزرگ ایران آرامش، امنیت و آزادی امروز خود را مدیون رشادت‌ها و شهادت‌های انسان‌هایی است که با نثار خون خود انقلاب اسلامی را به بار نشاندند.

قیام 15 خرداد در واقع نمایشی است از به پا خاستن مردمی که می‌خواستند ظلم و ستم را از بین ببرند و برای رسیدن به این آرمان الهی از فداکاری و خودگذشتگی کردند.

مردم ایران با الهام از راه و روند حماسه آفرینان پانزدهم خرداد، به عنوان اسوه‌های ایثار و شهادت، درس جانبازی، فداکاری و پایداری آموختند و نهضت اسلامی امام خمینی (ره) را ادامه دادند و با تداوم مبارزه و مقاومت خستگی ناپذیر خود، در سال 57 منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شدند.

امیدواریم ما نیز با تداوم راه امام راحلمان و شهدای عزیز بتوانیم این ودیعه بزرگ الهی را به صاحب اصلیش یعنی حضرت ولی عصر برسانیم.

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: