بیانیه دانشگاه کوثر به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز دانش آموز

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، دکتر "محمدعلی رباط‌جزی" رئیس دانشگاه به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی امریکا و روز دانش آموز بیانیه‌ای صادر نمود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

"با پیروزی انقلاب اسلامی،  باران توطئه‌ها باریدن گرفت و شیطان بزرگ امریکا، با دخالت‌های آشکار و پنهان، سعی در ایجاد جریان‌های انحرافی در نهضت مردمی داشت. همچنین در سراسر کشور به ویژه در دانشگاه‌ها، حرکت‌هایی صورت می‌گرفت تا جو سیاسی جامعه را پیچیده‌تر کرده و به نفع امریکا به پیش ببرند. در چنین شرایطی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره)، با درک فرمایش امام (ره) مبنی بر این که همه گرفتاری‌های ما از امریکاست، به عنوان لبیک به بیانات امام و وادار کردن امریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، سفارت امریکا در تهران را به تصرف خود در آوردند. فردای آن روز امام حرکت دانشجویان را تأیید کردند و آن را انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول خواندند. با فتح لانه جاسوسی، علاوه بر افشای ماهیت چهره‌های سازش کار داخلی دمیده شدن روحیه بیداری، هوشیاری، وحدت و هم‌بستگی در امت مسلمان، ابهت پوشالی امریکا در جهان شکسته شد و هیأت حاکمه امریکا را به خفت کشاند.

آری 13 آبان 57 صدها دانش آموز و دانشجو در چهاردهمین سالگرد تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه، در دانشگاه تهران گرد هم آمدند تا بار دیگر پیوندشان را با امام امت به جهان اعلام نمایند.

ما دانشگاهیان دانشگاه کوثر، در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ضمن اعلام همبستگی مجدد با آرمان‌ها و اندیشه‌های والای امام راحل و رهبر معظم انقلاب با حضور پرشور خود در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تمامی آحاد همیشه در صحنه و حزب‌الله ایران اسلامی را به شرکت گسترده در این همایش ملی دعوت می‌نماییم و حمایت قاطعانه خود را از سیاست‌های دولت تدبیر در مقابل سیاست‌های ظالمانه و استعمارگر آمریکا و حامیانش اعلام می‌داریم و با ایمان به فرمایشات خمینی کبیر (ره) و تأسی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب همیشه و در همه جا شعار "هیهات من الذله"سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را سر داده و اعلام می‌داریم که جمهوری اسلامی با اقتدار و عزت در صحنه جهانی و مسائل بین اللمی حضور پیدا می‌کند."

محمدعلی رباط‌جزی

96/08/10

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: